| 
  • If you are citizen of an European Union member nation, you may not use this service unless you are at least 16 years old.

  • You already know Dokkio is an AI-powered assistant to organize & manage your digital files & messages. Very soon, Dokkio will support Outlook as well as One Drive. Check it out today!

View
 

MII7008

This version was saved 16 years, 11 months ago View current version     Page history
Saved by PBworks
on April 28, 2007 at 3:10:39 pm
 

Kursus MII7008

 

 

Kursuse eesmärk on õppida haldama ja looma sobivaid tegevusmustreid hajutatud arhitektuuriga web 2.0 õpikeskkondades.

 

Kursuse esimene kontaktpäev möödus positiivselt. Kõige rohkem tegi rõõmu, et keegi ei hakanud küsima, et tuleks hoopis treenida, kuidas IVAs või Web-CTs õpetada…kõik vaatasid ikka tuleviku suunas.

Ja õhkkond oli hästi tore - aitäh kõigile osalejatele!

See on tõepoolest üks konstruktivistlik kursus :) nii otseses kui ka kaudses mõttes. Tuleb ikka vaeva näha, et see hajutatud keskkond kujuneks ja koos ka toimima hakkaks..ja ise koos õppijatega juurde õppida.

 

Näiteks kujunes kursuse monitooringu lehekülg PageFlake programmis kõigi osalejate ühise koordineeritud tegevuse kaudu:

  • Algul tuli luua oma ajaveeb ja kasutajakonto sotsiaalses viitesüsteemis del.icio.us.
  • Seejärel tuli oma viitelehele lisada oma ajaveebi aadress ja see varustada ühise viitega MII7008.
  • Kursuse monitooringu lehel tõmbame ühise viitega varustatud materjalide viited ühisesse infovoogu, mida kõik saavad jälgida. Kuna monitooringu lehe haldajateks on vaid tuutorid, siis on nende ülesandeks lisada kõikide ajaveebide infovood ühisele agregaatorileheküljele.
  • Muidugi, kui agregaatori modifitseerimise õigusi õppijatega jagada, saaksid nad ise kursuse leheküljele oma ajaveebid lisada, mis oleks teine võimalus ilma sotsiaalsete viidete ja ühise viite kasutamist.

 

Joonis 1. Agregaatori ekraanipilt 1. kontaktpäeval

 

Pärast kontaktpäeva sain kaks erinevat kommentaari Indrekult ja Kairilt. Esimene neist oli maili teel, mille vastuse panin üles ka kõigile vaatamiseks ajaveebi. Kuna tuutor pole hajutatud keskkonnas kunagi kindel, mida õppijad jälgivad, siis sai kommentaar lisatud nii avalehele, kui ka kodutööde juurde ja agregaatoris asuvasse foorumisse.

 

Lisaks otsustasin kommenteerida alati ka õppijate individuaalsetes ajaveebides - need on minu arvates enesejuhitud õppimise keskseks suhtluspaigaks tuutori ja õppija vahel. Sinna lisatud kommentaaridest peaks ajaveeb teatama ka oma omanikku, mis lisab operatiivsust suhtlemisse.

Kairi kommentaar oli kirjutatud kursuse ajaveebi ja kuna mina olen selle ajaveebi omanik, tulevad mulle, kui tuutorile, automaatselt teated uutest lisanduvatest kommentaaridest. See võimaldab tuutoril operatiivselt saata vastuseid. Huvitav, kas ka kommentaari saatja sai maili teel teate, et vastus on tulnud? Igatahes vastas kairi kaunis kiiresti, et sai kommentaari infost abi.

 Kas siia võib ka kirjutada?

 

Siinkohal mõned märkmed:

 

  • Kairi ajaveebi lugedes tuli selline mõte, et oleks hea, kui oma tehnilistest probleemidest natuke lähemalt kirjutaksite oma ajaveebis.
  • Olen avastanud ühe probleemi erinevates ajaveebides kommentaare lisades - osad ajaveebi omanikud eelistavad kommentaare modereerida, mistõttu võivad tuutori soovitused jääda kauaks märkamata. Osad ajaveebid ei luba liikmetel väljastpoolt kogukonda (nt. tuutoril) kommentaare lisada, kas tuutor peab olema kõikjal oma kasutajakontoga, kui õppija eelistab kogukonnapõhist ajaveebi?
  • Agregaatorisse ei jõua sotsiaalsete viitesüsteemide tellitud infovood alati koheselt - seetõttu ei ole kõikide oselaejate poolt sotsiaalses viitesüsteemis ühise märksõnaga ajaveebide viiteid kohe võimalik jälgida.
  • Oleks mõistlik kasutada kursustel ajaveebi, mis ei koosne mitte eraldi lehekülgedest (kuhu saab lisada vaid kommentaare ja mitte uusi artikleid) vaid ühtsest veebiartiklite lehest. Siis saaks agregaatorisse tõmmatud ühisest ajaveebi infovoost reaalajas järgida, mida uut on tuutor lisanud kursuse veebi.
  • Agregaatorist on suhteliselt raske märgata, kelle blogiga on tegu. Võib-olla aitaks see, kui blogi omanikud oma blogi pealkirjastaksid nii, et nende nimi seal kajastuks. 

Comments (0)

You don't have permission to comment on this page.